«Ақмола облысы білім басқармасының Астрахан ауданы бойынша білім бөлімі  Первомайка ауылының жалпы орта білім беретін мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі 
Коммунальное государственное учреждение   "Общеобразовательная школа села Первомайка отдела образования по Астраханскому району управления образования Акмолинской области"

СоцСети

 

      

Ұйымдар тізімі

Галерея

Смотреть все>>>

Открытый урок математики в 5 "А" классе

13.02.2018

Ұзақмерзімдіжоспарбөлімі:

5.3В: ондықбөлшектержәнеоларғаамалдарқолдану

 «Первомай

орта мектебі» ММ

Күні:

Мұғалімніңаты-жөні:Муслимова С.

Сынып:

5

Қатысқандарсаны: 5

Қатыспағандар саны:

Сабақтақырыбы

Ондық бөлшектерді азайту және қосу

Осысабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме)

5.1.2.27 Ондық бөлшектерді қосу және азайту

Сабақмақсаттары

Ондық бөлшектерді қосу және азайту

Сабақ түрі

Білімді бекіту сабағы

Бағалаукритерийлері

ондық бөлшектерді қосу және азайтуды «бағандап» орындайды

және түсіндіреді;

ондық бөлшектерді қосады;

ондық бөлшектерді азайтады;

Тілдікмақсаттар

Ондық бөлшекке қолданылатын амалдардың алгоритмін

түсіндіреді

Лексика және терминология:

бүтін бөлігі, бөлшек бөлігі;

ондық бөлшек;

үтірмен ажыратылған цифрлар саны;

үтірден кейінгі цифрлар саны;

ондық, жүздік, мыңдық т.с.с. бөліктер;

санды разрядтарға жіктеу;

разрядтық бірліктер;

ондық сандар.

Құндылықтардыдарыту

 

Құрметті жұптық жұмыстар арқылы дарыту, бір бірін бағалау арқылы жауапкершілікті дарыту

Пәнаралықбайланыстар

география

– картадағы ара қашықтықты масштаб арқылы есептеу

Бастапқы білім

 

Ондық бөлшек. Натурал сандарды алу және қосу. Сан разрядтары

Сабақбарысы

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет

Ресурстар

Сабақ басы

2

минут

 

Ұйымдастыру кезеңі:

1. Оқушылармен сәлемдесу.

2. Сабақ мақсаттарын қою. Үй тапсырмасын тексеру.

3. Психологиялық дайындық

«Күлімде ,күн, күлімде!

үлсін барлық бала шат! 

Берекелі  бүгіндей,

Бейбіт  болсын  болашақ!»

Осындай жақсы көңілмен сабағымызды бастайық.

 

Сабақ барысы

5 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

        5 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сергіту сәті

2 мин

 

 

 

 

10 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

5 мин

4,89<6,56 <7,91

6,425<6,478< 6,517

7,142<8,671> 8,648

9,8324<9,8563 < 9,8571

Тірек тапсырмалардың өзектілігін айқындау және оларды

реттеу

2 адамнан тұратын жұптық карточкамен жұмыс. Әр жұп

мүшелері 2 есептен тұратын карточка алады, артынан тапсырманы  талдайды.

 

Карточка №1

1. Ондық бөлшектерді қосуды

орында:

 

Карточка

№2

1.

Ондық бөлшектерді қосуды орында:

 

 

2. Ондық бөлшектерді

азатуды орында:

 

 

2. Ондық бөлшектерді

азайтуды орында:

Карточка №3

1. Ондық бөлшектерді қосуды

және азайтуды орында:

 

 

 

2. Ондық бөлшектерді қосуды

және азайтуды орында:

 

Жұптық жұмыс ішінде тапсырманы талдау барысында, ондық

бөлшектерді азайту және қосу алгоритмдерін қайталау қажет.

 

Тапсырма. Әдеби терминдарды тап

Топ 1

(Пародия)

 

Дескрипторлар

Бағалар

Ондық бөлшектерді қосуды орындайды

1

Ондық бөлшектерді азайтуды орындайды

1

Ондық бөлшектерді салыстыра алады

2

 

Бойдысергектікұста,

Емін-еркінтыныста.

Оңқолыңдысозалға,

Қолұшынақара да,

Үшбұрышсызауада,

Солқолбосқатұрмасын,

Шеңбержасаптынбасын

Теңдеуді шешіңдер:

х+5,95=761,5

х=761,5-5,95

х=755,55

х-74,85=338,563

х=338,563+74,85

х=413,413

64,021-х=9,7

х=64,021-9,7

х=54,321

х-84,52=218,48

х=218,48+84,52

х=303

х+5,5=7,5

х=7,5-5,5

х=2

Өздік жұмыс:

x + 0,8 – 0,32 + 2,54 - 3,2

=34,39.

x = 34,39 –0,8 + 0,32 - 2,54 + 3,2

x = 33,59 + 0,32 –

2,54 + 3,2

х

= 33,91 – 2,54 + 3,2

х

= 31,37 + 3,2

х=

34,57

Тексеру31,37

+ 0,8 - 0,32 + 2,54 -3,2 = 34,39

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақ соңы

3

минут

Қорытынды.  Рефлексия

Мақсат: Кері байланыс орнату. Сабқты бекіту.

Мұғалім қызметі: Сұрақтар беру және рефлексия жүргізу.

Сабақты

бекіту сұрақтары.( Ауызша).

1. Бүгінгі сабағымызда біз нені оқып білдік?

2. Бүгінгі сабағымызда біз қандай мақсатты оқып білдік?

Оқушы қызметі: Сұрақтарға өз ойларын қорытып, толық жауап беру.

1.Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

- ондық бөлшектерді қосуды _____________білдім.

- ондық бөлшектерді азайтуды _______________түсіндім.

-ондық бөлшектерді салыстыруды __________ білдім.

Бағалау: Мұғалім оқушылар жауабы мен жұмыстарын мадақтап  бағалауы.

7.Үйге

тапсырма.

Мұғалім қызметі: Үйге тапсырма беру

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Карточка

№1

1.

Ондық бөлшектерді қосуды орында:

 

Карточка

№2

1.

Ондық бөлшектерді қосуды орында:

 

 

2. Ондық бөлшектерді азатуды орында:

 

 

2. Ондық бөлшектерді азайтуды орында:

Карточка №3

1. Ондық бөлшектерді қосуды және  азайтуды орында:

 

 

 

2. Ондық бөлшектерді қосуды және  азайтуды орында:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Просмотров: 323


Добавить комментарий



Включить данные в подпись

Текст